Co warto wiedzieć o awariach przekładni kierowniczych?

Przekładnia kierownicza to mechanizm, który bardzo często jest potocznie określany jako maglownica. Komponent ten jest odpowiedzialny za odpowiednią sprawność układu kierowniczego oraz za precyzyjne przenoszenie ruchów kierownicy na koła. Maglownice, podobnie jak inne elementy mechaniczne, mogą ulec uszkodzeniu albo zużyciu.

Przekładnia kierownicza to istotny komponent odgrywający bardzo ważną rolę, jeśli chodzi o bezpieczeństwo jazdy dla kierowcy i pozostałych użytkowników samochodu. Nie wolno lekceważyć objawów zużycia takiego komponentu, ponieważ może to doprowadzić do poważnych i bardzo kosztownych problemów.

Co warto wiedzieć o awariach i regeneracji maglownic?

W maglownicach bardzo częstym problemem jest uszkodzenie drążków kierowniczych oraz ich końcówek. Elementy te są wykonane z metalu i gumy, a uszkodzenia są powodoawne przez silne obciążenia, jazdę po nierównościach, krawężnikach czy też kręcenie kołami w miejscu. Jeśli wyczuwane są luzy na kierownicy lub słyszane są dziwne hałasy podczas jazdy po nierównościach to warto sprawdzić stan maglownicy.

Duża liczba nierówności oraz nieprawidłowa eksploatacja maglownic sprawia, że wytrzymują one często około 20-30 tysięcy kilometrów jazdy, pomimo, że producenci deklarują sprawność na dystansie do 100 tysięcy kilometrów. Warto zwrócić uwagę na firmy reklamujące się hasłem maglownice Kielce. Dzięki nim można uniknąc drogiej wymiany przekładni kierowniczej. W takich warsztatach jest ona dokładnie czyszczona, kontrolowana, a wszystkie wadliwe elementy są dokładnie obrabiane lub wymieniane. Dzięki temu komponent odzyskuje swoją sprawność na długi czas.