Wymiana podświetlenia deski rozdzielczej

Wymiana żarówki podświetlającej deskę rozdzielczą to czynność, którą można wykonać samodzielnie, ale należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu.

Żarówka podświetlająca deskę rozdzielczą jest elementem eksploatacyjnym, który po pewnym czasie ulegnie zużyciu lub przepaleniu. W związku z tym w każdym pojeździe należy prędzej czy później o to zadbać. Podstawą przygotowania do takiej czynności jest zapoznanie się z instrukcją demontażu elementów plastikowych w danym pojeździe. Instrukcje takie są dostępne w dokumentacji auta, ale można je również znaleźć w Internecie. Przestrzeganie takich instrukcji pozwoli na uniknięcie problemów oraz dodatkowych kosztów związanych z nieumiejętną wymianą.

Wymiana żarówek w deskach rozdzielczych – podstawowe informacje

Istotną kwestią jest zadbanie o odpowiednie narzędzia. Z pewnością potrzebne będą specjalne elementy do podważania kokpitu i innych części zasłaniających dostęp do podświetlenia.

Aby uniknąć rys i uszkodzeń elementów kokpitu, warto sięgać po narzędzia z tworzyw sztucznych. Nie pozostawiają one żadnych śladów po podważaniu, wciskaniu i manewrowaniu.

Wybór właściwych żarówek jest również ważny

Oczywiście bardzo istotną sprawą jest zakup odpowiednich żarówek. Szczególnie polecane są diody LED charakteryzujące się trwałością, łatwym montażem oraz długim okresem żywotności. Są one dostępne w wielu wersjach kolorystycznych dopasowanych do różnorodnych potrzeb i upodobań użytkowników. Jeśli chodzi o wymianę to warto pomyśleć o wymianie całego kompletu, aby nie musieć w najbliższym czasie ponownie rozbierać kokpitu, gdy przepaleniu ulegnie inna żarówka.