Regeneracja wtryskiwaczy i czas jej trwania

W przypadku zauważenia problemów z działaniem wtryskiwaczy w silniki diesla, można rozważyć wymianę takich części na nowe. O wiele tańsza jest jednak regeneracja. Wielu kierowców zastanawia się nie tylko nad jej kosztem, ale również czasem jej trwania. Warto dowiedzieć się co ma wpływ na czas naprawy takich komponentów.

Jaki jest czas regeneracji wtryskiwaczy i od czego on zależy?

Zwykle regeneracja wtryskiwaczy zajmuje od 1 do 3 dni roboczych. Głównym czynnikiem mającym wpływ na czas naprawy wtrysków jest stopień zużycia takich komponentów oraz ilość części składowych, jakie należy wymienić.

Przykładowo wymiana samego rozpylacza zajmuje zwykle jeden dzień roboczy. Wymiana większej liczby podzespołów powoduje jednak wydłużenie czasu.

Kolejną ważną kwestią jest to czy części są dostępne w serwisie czy trzeba je specjalnie zamawiać. Najszybszą opcją jest jednak sytuacja, w której firma posiada już na stanie wtryskiwacze, które wcześniej przeszły proces regeneracji. W takim przypadku klient wysyła wadliwy element i w zamian otrzymuje sprawny (za opłatą).

Gdzie szukać dobrych fachowców od regeneracji wtryskiwaczy?

Na rynku działa wiele firm specjalizujących się w regenerowaniu wtryskiwaczy. Spore ich grono prowadzi własne strony internetowe, takie jak na przykład https://regeneracja-wtryskiwaczy.eu. Ich poszukiwanie nie jest więc niczym skomplikowanym ani czasochłonnym.